Alutechbond Alüminyum Kompozit Panelleri

Alüminyum kompozit panel, iki adet alüminyum levha ve arasındaki düşük yoğunluklu polietilen dolgunun birleşiminden oluşan yapı malzemesidir. Yapıştırıcı granül veya film ile polietilenin alüminyum levhaya yapışması sağlanmaktadır. Üst alüminyum levhanın boyalı olmasından dolayı üstün yüzey dayanımına sahiptir. Kompozit panellerimizde; hafiflik, estetik görünüş, hızlı ve kolay montaj, yüksek ses ve ısı yalıtımı, çok çeşitli renk ve esnek proje uygulanabilirliği en belirgin özelliklerdir.

Alutechbond Alüminyum Kompozit Panelleri; -50 °C’den +80 °C’ye kadar olan sıcaklıklarda kullanılabilir ve 20 yıla kadar garanti seçenekleri mevcuttur. Bina iç ve dış cepheleri, dekorasyon uygulamaları, reklam panoları başlıca panel kullanım alanlarıdır. Kompozit panel üretiminde kullanılan tüm malzemelerin geri dönüşüm olanağı vardır. 0,21, 0,30, 0,35, 0,40 ve 0,50 mm kalınlıklarında ve 1.250 ile 1.500 mm genişliğindeki levhalardan, tek veya çift yüzlü üretim yapabildiğimiz alüminyum kompozit panel hatlarımızın yıllık kapasitesi 6.000.000 m2 ye ulaşmıştır.Üretimlerimiz Standart tipin yanı sıra A2 Yanmaz ve B1-FR (fire retardant) Geç Alev Alan olmak üzere Exova ve Warrington Fire test onay raporlarına sahiptir. AlutechBond panellerimizin, ayrıca; TSE, G Uygunluk Belgesi, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi, Gost-R, Rusya Yangın, ITB Polonya sertifikaları da mevcuttur.

Yapıların iç ve dış cephe uygulamalarında kullanılan Alutechbond alüminyum kompozit paneller, binalara ek yük getirmeyen, metal dayanımı sağlayan, tasarımda özgürlük ve esnekliğe imkan veren, bakımı ve temizliği son derece kolay olan bir cephe kaplama malzemesidir.

Yapı dünyasına renk katan Alutechbond 100, 200, 300 ve 400 serisi kompozit panel ürünlerimizle müşterilerimizin cephe kaplamaları için yaratıcı mimari çözümler sağlayan sınırsız renk ve doku seçenekleri sunuyoruz.

TECRÜBEMİZİ SİZİNLE PAYLAŞMAKTAN ONUR DUYACAĞIZ.